משלוח בדואר שליחים חינם בקניה מעל 300 שח, בקניה מעל 450 משלמים 400

12 חודשי אחריות מלאה על כל המוצרים. החזרות עד שבועיים מיום קבלת המוצר (כפוף לתקנון).

פשוט לחיות בטוב

פשוט? פשוט לחיות בטוב? 
כמה אנשים אתם מכירים שמסתובבים כל היום בחיוך על הפנים?
הסתכלו מסביב. כמה אנשים מחייכים ישנם בסביבתכם?
המשימה הגדולה והמאתגרת ביותר שקיבלתי מהמאמן העיסקי שלי, היא: להסתובב כל היום עם חיוך על הפנים.

לקום בבוקר ולחייך לבן הזוג שלי. לחייך אל הבת שלי, לחייך לכל מי שאני פוגשת במהלך היום. למוכרים בחנויות, לקופאיות בסופר,  למתדלקים בתחנות הדלק, למלצריות במסעדות, לחברים ולחברות, לאנשים שעובדים אתי, ללקוחות .

אני מודה שהיה לי קשה. היו ימים שהצלחתי בכך והיו גם כאלה שלא  ואלה גררו אחריהם ימים נוספים של חוסר הצלחה. וחוסר ההצלחה גררה אחריה תחושת כישלון, שגררה אחריה פנים רציניות… ואני שואלת את עצמי מה? למה? תחייכי … זה לא עולה כסף… מה הבעיה? מה קשה בזה? תסתכלי על כל הטוב שיש לך בחיים. תראי את החיים כמתנה. תודי כל בוקר על כל הדברים הטובים שיש לך. תברכי את כל הטוב.  את בריאה, את עוסקת במקצוע שאת אוהבת, יש לך זוגיות יציבה, יש לך בית שאת אוהבת, יש לך בת מקסימה, יש לך משפחה תומכת, יש לך חיים נפלאים… חייכי…

לפעמים זה עובד לי. לפעמים זה מצליח וכשזה מצליח הכל נראה נפלא. אני מחייכת והעולם מחייך אלי בחזרה. אני מאושרת, מזג האויר נראה לי נפלא. השמים יפים, הטבע מהמם, הכל כיף ומעולה… עד שמגיע משהו שמקלקל. מחשבה טורדנית, פחד כלשהו, היסוס, ספקות מחלחלים ואז הכל פתאום נראה מעצבן. למה אין חורף? מה קורה פה עם השחיתות במדינה? מה יהיה? וכל מיני מחשבות  שהופכות את הבעת הפנים שלי ליותר רצינית ועגמומית… ואז אני כועסת על עצמי שאני כזאת… פולניה נרגנת … אוף…

אז אני משתדלת לזכור את הכללים הבסיסיים של התמודדות עם תחושת באסה… לעצור, לנשום, להרגיש… לבדוק עם עצמי מה יש שם. מה אני משחזרת אולי מהילדות, אולי מאמונות ייסוד שמעכבות אותי , אולי מהרגלים ודפוסים שלא משרתים אותי.

ולמדתי גם, נגד כל מה שלימדו אותי וכל מה שחשבתי וידעתי בעבר, להנות גם מהכישלונות, לזכור שאני אדם, בשר ודם, ומה לעשות שלא נבראתי מלאך… מכישלונות צומחים ומתפתחים. אם לא היו כישלונות לא היו גם הצלחות…

ואז אני מנסה  לעשות דברים שאני אוהבת!

 

לקום בבוקר בכיף, לעשות מדיטציה, ללכת לשחות או לעשות פעילות גופנית , להתלבש בבגדים שגורמים לי להרגיש טוב עם עצמי. להסתכל במראה ולחייך. להיות גאה ושמחה במה שיש ולא לחשוב על מה שאין. להקשיב למוסיקה שאני אוהבת,  להגיד לעצמי: ממש פשוט לחיות בטוב. האושר הוא בפנים.

ממליצה לך לנסות.

בבוקר הראשון זה נראה מלאכותי וקשה. מי יכולה לעשות תמיד מה שבא לה? צריך להיות משימתית, לעסוק במטלות, להכין את הילדים לבית הספר, לצאת מהר ולעמוד בפקקים בדרך לעבודה, להיות מתוסכלת מבוס עצבני או קולגה לא מפרגן ואז לחזור ולהיות הלכלוכית בבית. אבל עם הזמן ניתן לסגל לעצמנו את המחשבה שגם הדברים הנעימים פחות הם התנסות מעניינת בחיים, גם בהם ניתן למצוא יופי, גם מהם ניתן לצמוח. גם בפקק ניתן למצוא פנים מחייכות ויש גם זמן להביט בשמיים ובציפורים, גם הגערה של הבוס יכולה לטמון בחובה תובנה שלא חשבת עליה וגם הקנאה של הקולגה היא בעצם מחמאה.

ואם בכל זאת היה יום קשה תקדישי בסופו חצי שעה לעצמך קחי את הטלפון, כנסי לחנות אופנה  שאת אוהבת וחפשי מציאה או פריט מדליק שלא הכרת. את אפילו לא חייבת לקנות, עצם המחשבה עלייך בשמלה או תכשיט חדשים מספיקה לעיתים להעלות חיוך של שביעות רצון.

עשי לעצמך רשימה של דברים שאת אוהבת לעשות ורשימה של דברים שאת אוהבת בעצמך. הסתכלי במראה וחייכי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *